30 let po otevření tunelu pod Lamanšským průlivem mezi Francií a Velkou Británií jsou přímé vlaky z Německa do Londýna stále věcí budoucnosti.
Železniční společnost Eurostar, která provozuje vysokorychlostní vlaky tunelem, v pondělí uvedla, že v současné době není plánována žádná nepřetržitá vlaková doprava z Německa do britské metropole. Návazné spoje přes Brusel by však měly být optimalizovány pro cestující z Německa. Tunel pod Lamanšským průlivem otevřeli 6. května 1994 královna Alžběta II. a tehdejší francouzský prezident François Mitterrand.
I když jsou v Německu bezpřestupní vlaky přímo do Londýna dávným přáním, v cestě stále stojí zejména technické důvody. Jak uvedl Eurostar, v současné době nemá vlaky, které by mohly jezdit z Velké Británie přes Francii a Belgii do Německa, vzhledem k různým elektrickým a bezpečnostním systémům. V Německu také nejsou žádná vlaková nádraží, jako například v Kolíně nad Rýnem a Cáchách, která byla připravena k odbavení pro cestující směřující do Velké Británie. To je nutné před nástupem do vlaku do Londýna.
Provozovatel tunelu Getlink si klade za cíl přilákat další konkurenční železniční provozovatele vedle Eurostar pro vysokorychlostní spojení tunelem. Deutsche Bahn také pokračuje ve snaze provozovat své vlaky ICE přímo do Londýna. Tratě ani vlaky však dosud nejsou vybaveny konzistentním evropským systémem řízení vlaků. Na tom závisí schválení německých vlaků ICE pro Belgii, severní Francii a Anglii. Kdy na to však dojde je velkou otázkou.