Přední český dodavatel alternativních pohonných hmot Bonett vstupuje se svojí značkou na slovenský trh. Začátkem roku spustil provoz dvou CNG plniček, a to v Bratislavě a Prešově. Společnost do budoucna plánuje další expanzi.
Bonett doposud na Slovensku působil jako dodavatel CNG, LNG a LPG stanic pro jiné distributory, pro které realizoval desítky plnících stanic. V roce 2023 pro SPP dokončil tři velkokapacitní L-CNG stanice v Trnavě, Prešově a Brodském. Otevřením vlastních plniček CNG navazuje na svůj úspěch na českém trhu, kde pod svou značkou provozuje síť 52 stanic.
„Díky vlastní síti po celé České republice disponujeme cenným know-how v oblasti snižování emisí a prodeje alternativních paliv s nižší emisní stopou, než mají paliva fosilní. Chceme tuto zkušenost přenést i na další trhy. Slovensko se díky své geografické i historické blízkosti logicky nabízí jako vhodný trh pro rozvoj zahraniční sítě, ale i dodávek biometanu s nižší emisní stopou pro korporátní či státní podniky,“ říká Václav Holovčák, člen představenstva skupiny Bonett.
Provoz na zemní plyn je ekologičtější než provoz na benzin nebo naftu. Umožňuje výrazně snížit emise z dopravy. Ve srovnání s naftovými motory produkuje o 95 procent méně emisí pevných částic, o 90 procent méně emisí oxidů dusíku a o 30 procent méně emisí CO2. Jeho provoz je také o 30 procent tišší. Kromě nezanedbatelného ekologického hlediska přináší i další výhody, například snížení silniční daně pro vozidla poháněná tímto typem pohonu. Biometan, prodávaný ze stanic Bonett v České republice, umožňuje ještě významnějším způsobem snižovat emise z dopravy o miliony kilogramů CO2.
„Na Slovensku máme za sebou celou řadu úspěšných realizací a vidíme zájem o alternativní paliva. Chceme firmám, městským autobusům i veřejnosti usnadnit jejich volbu jezdit s nižšími emisemi CO2. Nejmodernější udržitelná infrastruktura tomu může být velmi nápomocná,“ uvádí Martin Andrašovský, výkonný ředitel Bonett Slovakia.
V souvislosti se zahájením provozu stanic v Bratislavě a Prešově začíná Bonett nabízet slovenským motoristům také své CNG karty. Ty jim kromě cenového zvýhodnění přináší i další benefity, jako je například plnění na fakturu s přehledem všech tankování a platbu až v následujícím měsíci.
V Bratislavě, v areálu Bory v Devínské Nové Vsi, i v Prešově na ulici Jana Pavla II. jde o veřejnou samoobslužnou stanici s non-stop provozem. Stojan na CNG je v obou případech součástí stávající čerpací stanice na klasická paliva a rozšiřuje tím její portfolio nabízených pohonných hmot.
„Otevření prvních dvou stanic pod vlastní značkou na Slovensku představuje posílení pozice Bonett na slovenském trhu. Skupina bude nadále poskytovat dodávky plnící infrastruktury třetím stranám a je současně připravena financovat a vybudovat infrastrukturu CNG, LNG i vodíku pro projekty autobusových a dopravních společností,“ uzavírá Martin Andrašovský.
O skupině Bonett
Bonett Group je silný a zkušený partner, který se v oblasti prodeje, investic a generálních dodávek technologií pro alternativní paliva pohybuje více než 25 let. Nabízí profesionální péči, servis a tu nejvyšší kvalitu v celém portfoliu produktů pro bioCNG, LNG, H2, biometan a LPG. Tržby skupiny Bonett jsou na úrovni 2 miliard korun. Skupina působí v České republice, Polsku a na Slovensku. Má licence pro obchod s plynem a elektřinou, ISCC certifikaci, a je certifikována pro obchod s plynem na německé i české burze plynu. Bonett provozuje největší 100% českou síť s více než 50 bioCNG plnícími stanicemi v investiční hodnotě 500 milionů korun a vydává vlastní bioCNG karty, které garantují zákazníkům cenové zvýhodnění a přináší další benefity. Při všech svých aktivitách dbá na ochranu životního prostředí a snižování emisí, a proto svým klientům dodává výhradně bioCNG z obnovitelných zdrojů, které v rámci ESG významně snižuje emise z dopravy. Více informací naleznete na www.bonett.cz.
Podobné zprávy
Řídil pod vlivem alkoholu, způsobil nehodu a chtěl od ní ujet
Stavebníci z Frekomosu za rok 2024 ušetřili přírodní zdroje a kapacity skládek díky unikátní technologii recyklace silnic
Řidiči mají k dispozici dalších 28 kilometrů D3 z Českých Budějovic do Kaplice-nádraží, obchvat krajského města je bez poplatku