Vianode, společnost zabývající se vyspělými bateriovými materiály poskytující udržitelná řešení s anodovým grafitem, dnes v zahajovací zprávě o udržitelnosti představila cíle pro dekarbonizaci, cirkulaci a bezpečný provoz. Cíle odrážejí ambice společnosti Vianode transformovat průmysl baterií a inspirovat ke změně prostřednictvím odpovědné a ekologické výroby pokročilých materiálů baterií s ultra nízkými emisemi CO 2 .
Vianode se zavazuje dodržovat nejvyšší standardy udržitelnosti. To se odráží v první zprávě společnosti o udržitelnosti s cíli, které jsou v souladu s dlouhodobou strategií společnosti:
- Do roku 2030 uvést na trh produkt s 1 kilogramem (kg) emisí ekvivalentů CO 2 (CO 2 e) na kg syntetického anodového grafitu
- Do roku 2030 nabídněte produkt připravený pro průmyslové měřítko obsahující alespoň 10 % recyklovaného obsahu
- Buďte nejbezpečnějším pracovištěm a přitahujte ty nejlepší talenty v oboru
- Buďte hnací silou pro transparentnost hodnotového řetězce baterií
„Energetická transformace zahrnuje všechny aspekty života, včetně mobility a výroby energie. Dekarbonizace a elektrifikace jsou však dosažitelné pouze s účinným skladováním energie a elektromobilita a baterie mohou být udržitelné pouze v případě, že bude dekarbonizován celý hodnotový řetězec. Ambicí společnosti Vianode je utvářet náš průmysl snižováním uhlíkové stopy syntetického anodového grafitu a snahou o dosažení nulových čistých emisí. Jsem hrdý na naše dosavadní úspěchy a uvědomuji si, že naše první zpráva o udržitelnosti je jen začátkem naší cesty, nikoli jejím koncem,“ říká Burkhard Straube, generální ředitel společnosti Vianode.
Společnost Vianode plánuje vyrábět anodová grafitová řešení s o 90 % nižší stopou CO 2 než konvenční výrobní metody, s cílem dodávat do roku 2030 3 miliony elektrických vozidel (EV) ročně.
„Umožnění zeleného přechodu a minimalizace nepříznivých dopadů jejích činností jsou hlavními příspěvky společnosti Vianode k udržitelné budoucnosti. Začátkem tohoto roku jsme nastavili nový průmyslový standard pro nízkoemisní a vysoce výkonná anodová grafitová řešení. Naše výsledky Life Cycle Assessment potvrzují dopad na změnu klimatu v podobě celosvětově vedoucích 1,9 kg CO 2 e na kg grafitu,“ říká Dr. Stefan Bergold, CCO společnosti Vianode.
Anodový grafit je hmotnostně největší složkou lithium-iontové baterie, typicky asi 70 kg na EV, a je nezbytný pro přechod.
„Usilujeme o transformaci průmyslu baterií tím, že budeme inspirovat odpovědnost a transparentnost v celém hodnotovém řetězci. Tato zpráva ukazuje, jak lze baterie vyrábět udržitelným způsobem, aniž by byla ohrožena kvalita produktu. Náš přístup nově definuje průmyslové standardy a umožňuje zákazníkům stanovit si ambicióznější cíle snižování CO 2 ,“ říká Andreas Forfang, viceprezident pro udržitelnost a ESG ve společnosti Vianode.
Společnost Vianode vyrábí řešení anodového grafitu ve svém průmyslovém pilotním projektu v Kristiansandu v Norsku od roku 2021. Technologické centrum společnosti Vianode bylo otevřeno ve stejném městě v roce 2022. Dalším milníkem je otevření prvního výrobního závodu v plném rozsahu v norském Herøya ve druhém polovině roku 2024.
Podobné zprávy
Znojemský most na rušné jihlavské křižovatce opraví Kraj Vysočina za dva roky
Objízdné trasy okolo Mníšku se dočkají oprav. Liberecký kraj na ně přispěje obci
Ve Svijanech na Liberecku otevřeli opravenou silnici. Chodníky a osvětlení se dočkali také pěší