Plán spolkové vlády v Německu do roku 2030 zní navýšit počet přepravených nákladů na železnici na úkor kamionů, které nyní přepraví naprostou většinu všeho zboží až k zákazníkům. Tvoří přitom 72% železnice jenom 20% což je pro DB Cargo silně ztrátové, která se na toto přímo specializovala.
Snahu vlády přitom podporují velké firmy napříč Německem a nejenom jim samotným. Chtělo by mnohem více využívat služeb železnice stále více firem. Nejvíce pak okolo Českých a Rakouských hranic, kde na toto reaguje ÖBB s postupným navyšováním kapacit a vlaků. Bohužel infrastruktura není nekonečná a v současné době chybějících 6000 km kolejí zničených
DB Cargo i spolková vláda tak chce nyní spoléhat na zahraniční partnery, kteří by i skrze svoji síť pomohli provést všechny další vlaky ke svým zákazníkům a zvláště těm v Německu, kdy velké množství nákladu pro chybějící koleje není jak včas dovést. Plán přitom počítá s výrazným rozšířením vlaků a spolupráci s ÖBB Cargo, ČD Cargo, PKP Cargo na vytvoření kvalitní sítě nákladní železnice v rámci celého Německa, tak aby se nemuseli obávat zákazníci. Firmy se bojí, že při přechodu na koleje nepřijde zboží na místo určení včas. „Je strašné, když slyšíme, že se firmy bojí jít na koleje, protože nevěří, že se jich zboží dostane včas na místo určení,“ stěžuje si odborník Zelených Gastel a dodává, že je to důsledek špatné dopravní politiky.
Podobné zprávy
Výjimečný nárůst počtu cestujících ve vlacích slovinských železnic: 17,9 milionu přepravených cestujících v roce 2024
Centralny Port Komunikacyjny získalo rozhodnutí o umístění letiště s vysokoryschlostní železnicí
České dráhy nasazují ve vlacích Jihočeského kraje nové prodejní terminály pro pořízení jízdenek