Seatle: Společnost Boeing Co. informovala klíčové letecké společnosti a dodavatele dílů, že dodávky 787 Dreamliner budou obnoveny ve druhé polovině roku 2022, což je zásadní mezník pro průmysl, který touží po zotavení po COVID. , řekli tři lidé obeznámení s věcí Nafouklé zásoby Boeingu 787, nashromážděné od té doby, co téměř před rokem zastavil dodávky kvůli strukturálním nedostatkům, zablokovaly zoufale potřebnou hotovost a snížily kapacitu leteckých společností.
Obnovení dodávek je také klíčem k plánům Boeingu na postupné zvyšování výroby 787 v nadcházejících měsících – životně důležité pro podporu dodavatelského řetězce, který překonal postupné krize. Kdysi předpokládaný cíl dodávek z dubna byl již posunut zpět na květen s očekáváním dalších zpoždění, řekli lidé, když Boeing provádí pečlivé kontroly a opravy strukturálních nedostatků u přibližně 100 pokročilých kompozitových tryskových letadel, pod drobnohledem Amerického regulátora letecké bezpečnosti.
Boeing přestal veřejně předpovídat, kdy získá souhlas s obnovením dodávek. Boeing stanovil celkové náklady průmyslového vrčení na 5,5 miliardy dolarů. Dva lidé obeznámení s touto záležitostí uvedli, že Boeing aerolinkám řekl, že dodávky budou obnoveny během druhé poloviny letošního roku. Jeden z lidí dodal, že restart během třetího čtvrtletí roku 2022 byl reálný. Lidé a další průmyslové zdroje varovali, že cíle opakovaně sklouzly.
Boeing nesmí sám certifikovat letadla
Mluvčí Boeingu to odmítl komentovat s tím, že FAA určí, kdy budou dodávky obnoveny. „Jak jsme řekli, věnujeme čas potřebný k zajištění shody s našimi přesnými specifikacemi,“ řekl mluvčí. „Časovou osu určuje bezpečnost,“ řekl mluvčí FAA. V únoru agentura zrušila Boeingu schopnost samocertifikovat 787 Dreamlineru.
Mluvčí FAA dodal, že si tuto pravomoc ponechá, dokud si agentura nebude jistá, že Boeing vyrábí letadla, která splňují jeho konstrukční standardy, dodávky jsou stabilní a že Boeing „má robustní plán pro přepracování, které musí provést na velkém objemu“ nových 787 ve skladu.“ Investoři se budou těšit na podrobnosti o programu 787, až Boeing 27. dubna oznámí zisky.
Problémy 787 omezily schopnost leteckých společností zvýšit kapacitu a vyvolaly snížení výroby. To poškodilo dodavatelský řetězec již tak napjatý koronavirovou krizí a téměř dvouletým zákazem bezpečnosti 737 MAX po smrtelných nehodách.
Kvůli 787 zpožděním společnost American Airlines Group Inc v únoru uvedla, že kromě jiných provozních změn pozastavuje linky mezi Seattlem a Londýnem, Los Angeles a Sydney a Dallasem a Santiagem. Společnost American, která ve čtvrtek hlásí čtvrtletní výsledky, odmítla plán dodávek Boeingu komentovat. Mluvčí United Airlines se odvolal na lednové komentáře dopravce. United řekl analytikům, že původně očekával, že v první polovině roku 2021 převezme dodávku až osmi letadel 787, ale tento cíl se přesunul po létě 2022, což ji přinutilo snížit kapacitu a omezit plány, nebo zrušit některé linky.