Mistrovství Evropy ve fotbale tuto neděli končí finále a má smíšený závěr.
Jen ve vlacích ICE a IC společnosti cestovalo podle Deutsche Bahn během mistrovství Evropy ve fotbale od poloviny června do poloviny července dvanáct milionů cestujících. Na druhou stranu vlaky DB Regio využilo v celé zemi denně více než 3,5 milionu cestujících.
Podle šéfa železnic Richarda Lutze bylo posledních několik týdnů „skutečnou tour de force“. „Extrémní počasí“ vedlo k „silnému stresu“. „Přibližně 150 000 zaměstnanců DB udělalo vše, co bylo v jejich silách, aby zajistili, že miliony fanoušků a týmy budou moci bezpečně a spolehlivě cestovat na zápasy.“ Lutz poděkoval všem cestujícím „za jejich trpělivost a opatrnost během turnajů.“
Rozsáhlá bezpečnostní koncepce železnice podle firmy zafungovala. Ve vlacích ani na nádražích prý nedošlo k žádným významným incidentům. Jen na nádražích a ve vlacích bylo 5 400 pracovníků ostrahy DB. V dálkové dopravě se nasazení bezpečnostních týmů ztrojnásobilo, v některých případech dokonce zčtyřnásobilo. To se vyplatilo, jak řekl mluvčí drah.
Železnice také hlásila úspěch, že se celkem prodalo kolem 260 000 speciálních lístků pro fanoušky. Pro dálkovou dopravu bylo k dispozici 410 vlaků. Přestože v průběhu turnaje cestovalo dálkovými vlaky kolem dvanácti milionů cestujících, podle informací DB nebyly během této doby téměř žádné přeplněné vlaky.
Železnice však připustila „smíšený závěr“, pokud jde o přesnost dálkových vlaků. „Tady bylo ze železničního systému vytěženo maximum, možnosti však omezovala zastaralá a přetížená infrastruktura,“ vysvětlil mluvčí drah. „Vlakový provoz byl navíc na několik týdnů ovlivněn povodňovými škodami, zejména na severojižní trase. Několik stovek vlaků ICE denně muselo být přesměrováno, což prodloužilo cestovní dobu o 30 až 60 minut.