Od roku 2020 nabízí Deutsche Bahn na několika nádražích pronajímatelné coworkingové prostory. Ale s tím je teď konec. Skupina reaguje na nedostatek poptávky.
Nádraží Deutsche Bahn bude v budoucnu opět především jedno: vlaková nádraží. Federálně vlastněná společnost proto uzavírá takzvaná coworkingová místa, která od roku 2020 nabízí na více větších místech, jak oznámila mluvčí. „Poptávka po dalších mobilních pracovních stanicích a zasedacích místnostech na vlakovém nádraží zůstala za očekáváním,“ uvedla společnost. Je to způsobeno především změnami pracovních modelů od koronavirové pandemie.
Pronajímatelná kancelářská pracoviště na hlavních nádražích v Berlíně, Hannoveru a Mannheimu a také v okolí nádraží v Düsseldorfu, Erfurtu, Frankfurtu, Hamburku, Mnichově-Ost a Kassel-Wilhelmshöhe budou nyní uzavřena. Původně byly určeny pro dojíždějící nebo obchodní cestující, kteří tam mohli pracovat při delší čekací době. První místo bylo otevřeno na konci srpna 2020 na berlínském hlavním nádraží.
Provozní ztráty v rozmezí šesti místné částky
Ale byly používány příliš zřídka. Železnice také oznámila, že roční provozní ztráty se pohybují v rozmezí šesti míst. V rámci probíhajícího programu úspor a restrukturalizace „S3“ se ekonomicky bojující skupina zbavuje špatně fungujících oblastí podnikání.
V Berlíně bude nyní areál využívat infrastrukturní společnost InfraGo. Na jiných místech se Deutsche Bahn snaží prodávat v rámci coworkingového průmyslu.
Coworkingové místnosti byly kdysi součástí takzvaného projektu Deutsche Bahn Smart City. Skupina tím myslela například doplnění své infrastruktury a oblastí o další koncepty využití. Alespoň tato část nefungovala.
Cestující by se na vlakových nádražích měli stále cítit pohodlně: „Zaměřujeme se výhradně na holistickou modernizaci s vysokou atraktivitou a dobrou kvalitou pobytu pro všechny cestující, kteří cestují vlakem v Německu,“ uvedla společnost. „Proto DB v současné době modernizuje stovky vlakových nádraží a dokončuje 100 vlakových a dopravních stanic každý rok.“