Flix se zavázal, že bude mobilita co nejudržitelnější. Důležitým aspektem je použití alternativních pohonů. Za tímto účelem společnost spolupracuje s různými partnery na testování nových technologií.
Nejnovější dohoda o spolupráci mezi společnostmi FlixBus a Volvo Buses se zaměřuje na testování bionafty Oleo100, což je přebytkový produkt z regionálního řepkového semene z průmyslu krmiv pro zvířata a při výrobě kuchyňského oleje – a je proto obzvláště udržitelný.
Od listopadu 2021 jsou na různých tratích ve Francii zavedeny jednopodlažní autobusy Volvo s pohonem Oleo100. Nyní se FlixBus opět zaměřuje na udržitelné palivo a také představuje dvoupatrové autobusy Volvo 9700 s pohonem Oleo100 na trase Brest <> Grenoble. S více než 1100 kilometry je tato trasa nejdelší dálkovou autobusovou linkou na světě provozovanou na bionaftu.
André Schwämmlein, generální ředitel společnosti Flix : V době změny klimatu a vysoké inflace musíme vytvořit nabídku pro všechny lidi, která umožní cenově dostupné a ekologické cestování. Za tímto účelem ve Flixu pracujeme na různých projektech pro alternativní pohony, včetně naší úspěšné spolupráce s Volvem. Dálkové autobusy jsou již nyní jedním z nejudržitelnějších způsobů dopravy. Do budoucna chceme emise ještě snižovat – jen tak můžeme společně dosáhnout dlouhodobé změny v dopravě.
Použití bionafty umožňuje výrazné snížení emisí: denní jízda na trase Brest <> Grenoble přináší až 830 000 ujetých kilometrů ročně a 200 000 litrů spotřebovaného paliva. Použitím Oleo100 k pohonu dvou autobusů Volvo na této trase vzniká o 70 % méně emisí skleníkových plynů. Díky novému typu paliva lze také snížit emise jemného prachu na trase až o 80 %. Další výhodou bionafty je, že ji stačí natankovat pouze jednou za celou cestu.
FlixBus investuje do rozmanitého portfolia projektů alternativních pohonů nad rámec spolupráce se společností Volvo. To zahrnuje používání e-busů v USA, Portugalsku, Francii a Německu, stejně jako autobusy se solárními panely v Nizozemsku a Španělsku. Velká část vozových parků FlixBus autobusů Euro 6 již patří k nejekonomičtějším a nejekologičtějším svého druhu. Autokary Flix přepravují mnoho lidí současně a v Evropě vypouštějí pouze 26 g CO2 na osobokilometr – pětkrát méně než osobní automobil cestu a dokonce desetkrát méně než při cestování letadlem. Jednou z nejzajímavějších novinek v oblasti udržitelné mobility je vývoj prvních dálkových autobusů na vodíkový pohon se společnostmi Freudenberg a ZF, které přijdou na trh v roce 2024.