Příběh Lounského výrobce Legios s novým majitelem areálu, který přeplatil současného nájemního byl pro naprostou většinu pracovníků překvapivý i z jednání nového majitele objektu, který vybízel a záměrně sabotoval nájemníka pracovníky, aby do práce nechodili. Když se po čase ukazuje, že jim nový majitel neumí a nemůže dostat závazků, naprostá většina pracovníků si začíná hledat jinde práci. Jenom přibližně 50 pracovníků chodí do práce, ten zbytek z několika stovek sedí doma. Od června pobíral 100% z platu, později 80% což je stále více přesvědčuje o neschopnosti nového majitele areálu.
Firma bratrů Šuškových Traťová strojní společnost se k situaci a budoucím plánům v lounském areálu ani po několika dotazech nevyjádřila. V lednu letošního roku, poté co TSS areál koupila, vydala prohlášení, že chce investovat do modernizace technologií a infrastruktury.
Vedení podniku zaměstnance prostřednictvím webových stránek a na úterním setkání informovalo, že není možné přidělit všem práci z „vážných provozních důvodů“. Do práce chodí jen část zaměstnanců z původních několika stovek.
„Teď je nás tu tak padesát lidí – z úklidu, údržby, personální, recepce a vlečky. Přebíráme nějaký materiál. Ostatní jsou doma na osmdesáti procentech mzdy. Moc už nevěřím, že se výroba rozjede,“ podotkl jeden ze zaměstnanců. Nepřál si být jmenován, ale dle něj jednalo vedení firmy účelově, aby Legios musel skončit a nebyl na trhu, čimž se snažil vyřídit nějaké své spory s majiteli Legiosu. Ve finále toho všeho, jenom pracovníci na to doplatili a Legios, který se může právoplatně cítit poškozený.
Dříve jsme psali Soud v Lounech dal ve sporu kolem vagonky za pravdu nájemci.