S odchodem Velké Británie z Evropské Unie odešlo z dopravy a logistiky na 30 tisíc lidí, ale vrátilo se po čase pouze 600 lidí, kteří zajišťovali zásobování obchodů, ale i čerpacích stanic a nejenom těch. Stále více, tak naříkají místní na Borise Johnsona, který je podle nich plně odpovědný za tuto hrůzu, kdy nemají pomalu co koupit, nebo to nemá kdo doplnit do regálů v obchodech. V posledních dne, tak sklízí tvrdou kritiku od koho jenom jde a bohužel stále větší množství obyvatel Británie se chce vrátit do EU, kam se jenom tak vrátit už nedá. Britské obchody, z většiny hlásí velké problémy se zásobováním svých obchodů co má přímý vliv na budoucí zaměstnanost a další udržitelnost chodu obchodů s extrémním propadem tržeb.
Před britskými čerpacími stanicemi se tvoří dlouhé fronty i na několik hodin. Řidiči se obávají nedostatku pohonných hmot. Země se totiž potýká s kritickým nedostatkem řidičů kamionů. Problémy se zásobováním dopadají kromě supermarketů právě třeba na čerpací stanice. Asi jedno procento z 8300 stanic muselo úplně zavřít, některé další nabízejí jen část paliv.
Jako přidaná hodnota tohoto dopadu se brzo může projevit pomalý odchod řady pracujících i ve zdravotnictví, kteří můžou způsobit absolutní kolaps celé Velké Británie a důvěry v tuto vládu vedenou dle řady lidí pokrytcem a lhářem Borisem Johnsonem, který přivedl zemi do problémů, když jim tvrdil opak toho co se nyní děje.
foto: ČTK/ZUMA/Stephen Lock