OX Point dodává chytré schránky i do autoservisů. Pro zákazníky to je vítaná příležitost mít přístup k vozu nonstop, pro provozovatele zase velká úspora v nákladech. Pro AutoPalace Tuchoměřice OX Point spolupracoval na dodávce boxu OX KIOSEK se společností M2C, jejíž IT ředitel David Blížil si chytrý box pochvaluje.
Jak probíhala spolupráce se společností OX Point?
Spolupráce probíhala od začátku na velmi profesionální úrovni. V době, kdy jsme OX Point oslovovali, tak už jsme měli zkušenost dokonce se dvěma jinými plechovými schránkami a ani jedna nebyla příliš pozitivní. O to více jsem byl překvapený, když jsem si na první osobní schůzce v centrále firmy mohl prohlédnout a osahat produkt, který počítal jak se všemi povětrnostními vlivy pro externí použití, tak měl sofistikovaně vyřešené uložení miniPC a dalších komponent.
Jak vypadají boxy OX KIOSEK?
Zde se asi nabízí srovnání s konkurencí, ze které asi už každý z nás něco vyzvedával. V principu velká plechová skříň s mnoha různě velikými skřínkami, jejíž otvírání řeší chytré a hlavně PINem kontrolovatelné zámky. Na první dobrou nic složitého, ale v okamžiku, kdy reálně začnete zjišťovat, kolik komponentů za tím vším stojí, tak se z toho stává už taková hodně pokročilá stavebnice pro velké kluky.
Jak se podařilo propojit HW od OX Pointu s Vámi dodaným SW?
Tohle byl samozřejmě trochu oříšek, ale zde musím velmi pochválit náš vývojový tým, který velmi snadno našel společnou řeč s lidmi z OX Pointu. Vzhledem k tomu, že náš use-case byl přece jen trochu jiný, než běžný box spedičních firem, bylo třeba pár věcí namyslet jinak. O to víc nám tu pomohl již dlouhou dobu vyvíjený software M2C Log, který poskytoval přehledný front-end a dodatečnou logiku k zasílání SMS s PIN.
Jaké služby chytré boxy pro autoservisy poskytují?
Vše samozřejmě vychází z jednoduchého vložení nebo vybrání klíče k autu, které je zanecháváno nebo vyzvedáváno z prostor parkoviště Autopalace Tuchoměřice. V rámci zaevidování SPZ při předávání auta zákazníkem jsou však poskytnuty i další služby spojené s mytím vozidla a zároveň určením, do kdy nejpozději má být vozidlo připraveno k opětovnému vyzvednutí. Samotný box OX KIOSEK také umí řešit agendu GoParkingu – tj. parkování po dobu dovolené. Navíc je zde zamontován platební terminál pro úhradu dohodnuté částky a navíc i dohledové kamery napojené na dohledové centrum Space.
Kde boxy OX KIOSEK fungují?
V současné době v AutoPalace Tuchoměřice, avšak další jsou již v přípravě.
Jak hodnotí boxy OX KIOSEK v autoservisu, kde už funguje?
Dle mých informací pozitivně. Šetří to práci člověka, který by musel nejen mimo pracovní dobu klíče od zákazníků manuálně přebírat a předávat. Nezastírám však, že jsme na startu čelili drobným dětským nemocem, avšak poměrně záhy jsme se zákazníkem nalezli cestu, jak celé řešení dotáhnout k oboustranné spokojenosti.
Mají podle vás podobné chytré boxy šanci na úspěch i jinde?
Z mého pohledu určitě. Přirovnal bych to ke známému úspěchu takzvaných SOT (samoobslužných kiosků) v řetězci rychlého občerstvení, kde došlo k navýšení prodejů včetně upsellů. Zákazníci například po náročném dni nechtějí už další osobní kontakt se sebepříjemnějším recepčním, naopak chtějí rychle zadat co nejméně údajů k vozidlu a plánovanému datu vyzvednutí, vložit klíč do skřínky a dál už se o nic nestarat. A to samozřejmě zároveň s pocitem bezpečí, že se klíč k jejich vozidlu nedostane do nepovolaných rukou.
Co je největší přidaná hodnota boxů OX KIOSEK pro autoservisy?
Určitě velká úspora v personálních nákladech, zajištění 24/7 provozu, zjednodušení administrativy spojené s obsluhou zákazníka a v konečném důsledku i detailnější přehled o přijatých či vydaných vozidlech.
Podobné zprávy
Dachser Idea2net slaví 10. výročí
VCHD Cargo získala certifikaci GDP Pharma
Aktivita DHL vrcholí rekordním objemem železniční přepravy v berlínském terminálu DUSS