Společnost Volvo Trucks nyní zahajuje prodej těžkých bateriových elektrických nákladních vozidel v Jižní Koreji jako první světový výrobce, který tak učinil. Pro jihokorejské dopravní společnosti jsou nyní k dispozici na objednávku tři různé elektrické modely, které jim i vládě pomáhají dosáhnout ambiciózních klimatických cílů.
Jižní Korea má národní plán na snížení emisí CO 2 a usiluje o uhlíkovou neutralitu do roku 2050. Elektrifikace silniční dopravy je jedním z důležitých opatření ke snížení CO 2 .
„Myslíme si, že načasování zahájení prodeje těžkých elektrických nákladních vozidel v Jižní Koreji je správné,“ říká Per-Erik Lindström, SVP Volvo Trucks International, a pokračuje: „S 22% podílem na trhu těžkých nákladních vozidel v Jižní Koreji hraje důležitou roli při snižování emisí CO 2 v dopravním sektoru.
Cílem společnosti Volvo Trucks je, aby do roku 2030 bylo 50 % nových nákladních vozů, které celosvětově prodává, elektrických. Od zahájení výroby plně elektrických nákladních vozidel v roce 2019 společnost prodala více než 4 300 elektrických nákladních vozidel ve více než 38 zemích po celém světě.
Společnost Volvo Trucks byla prvním světovým výrobcem, který zahájil sériovou výrobu těžkých elektrických nákladních vozidel, a má širokou řadu elektrických nákladních vozidel s celkem šesti elektrickými těžkými nákladními vozy. Zpočátku se tři z těchto modelů budou prodávat v Jižní Koreji.
Společnost Volvo Trucks vidí, že v Jižní Koreji lze elektrifikovat mnoho druhů přepravy, od městské distribuce a likvidace odpadu až po regionální dopravu a stavební dopravu. Pro srovnání, statistiky v Evropě ukazují, že téměř polovina veškerého zboží se přepraví na vzdálenost kratší než 300 km. To znamená, že velkou část přeprav lze provádět elektrickými vozíky, které lze nabíjet v domovském depu dopravců.
„Ve většině zemí je situace podobná,“ vysvětluje Per-Erik Lindström. „Velké toky zboží se přepravují na krátké vzdálenosti, kde elektrická nákladní vozidla fungují velmi dobře. Takže když se rozvine rozšířená veřejná síť nabíjecích stanic, může být elektrifikováno ještě více přeprav.“
Existuje mnoho různých faktorů, které ovlivňují, jak rychle přechod na elektřinu proběhne.
„Je zřejmé, že rychlost přechodu na elektřinu v jakékoli zemi velmi závisí na rozhodnutích, která učiní úřady. Vidíme, že v zemích, které vedou přechod na elektrická nákladní vozidla, progresivní vlády spojily ekonomické pobídky s cílenými daněmi a ekologickými zónami ve městech, aby výrazně urychlily přijetí elektrických nákladních vozidel,“ říká Per-Erik Lindström.
[…] […]