Transport Minutes ®

Dopravní zpravodajství se zaměřením na zahraničí

Rychlíky proložené spěšnými vlaky. Posílená doprava cestujícím zachutnala

© České Dráhy

© České Dráhy

Olomoucký kraj významně posílil vlakové spojení s krajem Zlínským. Denně tak mezi oběma regiony jezdí nejen rychlíkové, ale i spěšné vlaky. Na dráhu nasadil přepravce moderní jednotky RegioPanter, a tak je o přepravu mezi lidmi velký zájem – denně se takto sveze zhruba tisícovka cestujících. Ti si ale v pohodlných sedačkách moc dlouho nepohoví, protože v cíli jsou cobydup.

© České Dráhy
© České Dráhy

„Cestující má možnost se ve špičce jednou až dvakrát za hodinu přepravit například z Olomouce do Hulína za 24 minut nebo do Otrokovic za 36 minut. Ve směru z Hulína do Olomouce můžou lidé jet s jedinou jízdenkou přestupní na MHD Olomouc nebo MHD Přerov,“ upřesnil Bohuslav Hudec, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast dopravy.

Oba kraje na posílení vlakových spojů pracují společně. Z pohledu kvality je významné nasazení jednotek RegioPanter, které nabízí kromě rychlosti 160 kilometrů za hodinu také wifi síť, zásuvky na 230 V nebo kapacitu 234 míst k sezení.

„Spěšné vlaky jezdí v přepravních špičkách v prokladu s rychlíky, čímž zahušťují nabídku rychlého spojení. Spolu s rychlíky tvoří pro cestující jednu nabídku jak po dopravní, tak i tarifní stránce, protože jsou zapojené do Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (IDSOK),“ dodala Kateřina Suchánková, ředitelka Koordinátora integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (KIDSOK).  

O autorovi

0
Would love your thoughts, please comment.x

Discover more from Transport Minutes ®

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading