Čínský stát se stal jedním z hlavních akcionářů společnosti Norwegian Air. Společnost BOC Aviation změnila závazky letecké společnosti z leasingových smluv na přibližně 389 milionů akcií v rámci dohodnutého navýšení kapitálu.
Díky tomu byly zelené záruky na vládní půjčky celkem tři miliardy NOK, tj. 275 milionů EUR. Norské úřady potvrdily, že vnitrostátní letecká společnost v současné době splňuje požadavky na tyto záruky a může je využít.
Prudký pokles hodnoty akcií
Balíček vládních půjček je pro leteckou společnost nesmírně důležitý, aby přežil krizi. V důsledku pandemie koronavirů SARS-CoV-2 čelí národní letecký dopravce, stejně jako mnoho jiných leteckých společností, výraznému poklesu poptávky. Podíl Norů od začátku krize prudce poklesl (téměř 88 procent) a tisíce zaměstnanců byly poslány na dočasnou dovolenou. Nicméně společnost měla před pandemií finanční problémy.
Nejlepší
Norský nízkonákladový dopravce přepravil ročně téměř šest milionů britských cestujících z Londýna Gatwick, Edinburghu a Manchesteru do 30 destinací po celém světě. Byla to třetí největší letecká společnost, která spolupracovala s London-Gatwick a zaměstnávala přes 1200 pilotů a palubních průvodčích ze Spojeného království. Od roku 2014 přepravuje cestující do Spojených států.
Skandinávská letecká společnost také nabídla trasy do Buenos Aires a Rio de Janeiro a měla jednu z nejmladších letadlových flotil na světě s průměrným věkem 4,6 roku, včetně nové generace Boeing 787 Dreamliner, Boeing 737 MAX a Boeing 737-800.
Norwegian byla v následujících šesti letech uznána jako nejlepší nízkonákladový dopravce v Evropě a v roce 2015, 2016, 2017, 2018 a 2019 obdržela také titul „Nejlepší nízkonákladový dopravce na dlouhé vzdálenosti na světě“.