Už za několik málo dní odstartuje druhý ročník projektu Stezky z lásky, jedinečné celorepublikové dobrovolnické iniciativy zaměřené na údržbu turistických tras, obnovu studánek, útulen a dalších turisticky významných lokalit v České republice. Tento projekt, pořádaný pod záštitou Klubu českých turistů, vstupuje do svého druhého ročníku s cílem pokračovat ve zlepšování podmínek pro turisty a milovníky přírody po celé zemi.
První akce tohoto ročníku se uskuteční 2. března v jižních Čechách, a v průběhu roku budou následovat další akce ve vybraných lokalitách, včetně turisticky oblíbených míst, jako jsou Krkonoše, České Švýcarsko, a další. Všechny zájemce srdečně zveme, aby se připojili k našim dobrovolnickým akcím, a to prostřednictvím naší webové stránky www.stezkyzlasky.cz, kde je také možné také navrhovat novou stezku nebo opravu původních.
„V loňském roce se do našeho projektu zapojilo přes 250 dobrovolníků, kteří se zúčastnili 15 akcí a společně opravili 27 kilometrů turistických tras. Tento úspěch nás motivuje k další práci a rozvoji projektu, s cílem zapojit ještě více lidí a obnovit více lokalit,” říká Jiří Homolka, předseda Klubu českých turistů.
Letošní rok plánujeme organizovat přibližně dvě akce každý měsíc, od března do listopadu. Nabízíme unikátní příležitost zapojit se do smysluplné práce v přírodě, která je otevřená všem věkovým kategoriím. Účastníky nečeká jen práce, ale také ubytování na turistických chatách, stravování a večerní zábava u ohně.
Radim Jančura, majitel společnosti RegioJet a jeden z iniciátorů projektu, zdůrazňuje: „Připojit se k projektu Stezky z lásky znamená dát něco ze sebe zpět naší krásné přírodě. Každý, kdo se rozhodne přijet a pomoci, získá nejen radost z dobře odvedené práce, ale i nové přátele a nezapomenutelné zážitky.“
Za vznikem projektu Stezky z lásky stojí kromě KČT a RegioJetu i společnost Kofola. „U nás říkáme: ´Když miluješ přírodu a lidi kolem, není co řešit. Cestu vždycky najdeš.´ Projekt Stezky z lásky představuje jedinečnou možnost, jak aktivně přispět k ochraně a rozvoji české přírody. Zároveň ale účastníkům umožňuje se seznámit a prožít smysluplné chvíle na čertvém vzduchu se stejně naladěnými lidmi,” říká Jannis Samaras, zakladatel Kofoly a dodává: „V dnešním světě, který se stále více odehrává online, nám takové offline prožitky připadají zcela zásadní.”
Akce nachystané pro druhý ročník proběhnou na různých místech České republiky a budou mít různý charakter – od jednodušší údržby a čištění okolí, až po práci se dřevem a motorovou pilou. Všichni zájemci se mohou hlásit prostřednictvím webových stránek www.stezkyzlasky.cz.
O Klubu českých turistů (KČT):
Jeden z nejstarších a nejznámějších českých turistických spolků, který vznikl 10. 6. 1888 a letos slaví 135 let své existence. Sdružuje zájemce o turistiku a pobyt v přírodě, pořádá turistické akce pro členy i veřejnost, značí turistické trasy všech typů, vydává mapy a časopis TURISTA, provozuje síť turistických chat a chrání přírodu. Registruj přes 33 tisíc členů, kterým poskytujeme zajímavé členské výhody a slevy. Více na www.kct.cz.
O společnosti RegioJet:
RegioJet a.s. je ryze českou společností a patří k největším soukromým provozovatelům železniční a autobusové dopravy ve střední Evropě. Vznikla v roce 2009 jako dceřiná společnost STUDENT AGENCY zakladatele Radima Jančury. Od roku 2011 provozuje RegioJet pravidelnou osobní železniční dopravu. Společnost RegioJet a.s. se umístila na 4. místě v žebříčku 100 obdivovaných firem České republiky roku 2023.
O Kofole:
Kofola vznikla na zadání z nejvyšších státních míst jako ryze lokální nápoj. Svou cestu československými dějinami odstartovala v roce 1960 a brzy si získala srdce všech Čechoslováků. Sametová revoluce však vrazila do kofolí slávy klín… S opět nabytou svobodou rostla chuť Čechoslováků po dříve nedostupných zahraničních kolách. Nový život tradiční Kofole vdechla po roce 2000 až rodina Samarasů, která se zasloužila o její comeback.
Dnes patří originální Kofola s bylinkovo-ovocnou recepturou do portfolia společnosti Kofola ČeskoSlovensko, jednoho z nejvýznamnějších výrobců nealkoholických nápojů s jedenácti výrobními závody na pěti evropských trzích. Ten se od roku 2010 intenzivně zabývá udržitelnými tématy, jako jsou ochrana vody, minimalizace odpadů či uhlíková neutralita. Udržitelnost vnímá společnost Kofola jako jedno z rozhodovacích kritérií v rámci svého podnikání. Nevytváří proto jednorázové projekty, ale dlouhodobé spolupráce, jejichž cílem je posouvat věci k lepšímu.