Transport Minutes ®

Dopravní zpravodajství se zaměřením na zahraničí

Středočeský kraj odkoupí pozemky pod budoucím parkovacím domem v Hostivici

Vizualizace © Středočeský kraj

Vizualizace © Středočeský kraj

Kraj hodlá vykupovat pozemky pod budoucím parkovacím domem P+R v těsné blízkosti hostivického nádraží. Radní na svém včerejším zasedání projednali úplatné nabytí pozemků od Českých drah a doporučili schválit odkup zastupitelům. Hodnota pozemků činí 8,7 milionu korun s DPH. Stavba bude zahájena souběžně s rekonstrukcí železničního úseku Jeneč–Hostivice.

Vizualizace © Středočeský kraj
Vizualizace © Středočeský kraj

Výstavba parkovacího domu P+R v těsné blízkosti nádraží v Hostivici má za sebou další krok. Krajští zastupitelé na svém dnešním zasedání schválili úplatné nabytí pozemků pod budoucím objektem. Kraj by měl Českým drahám, které jsou nynějším majitelem, zaplatit za pozemky velikosti 3875 m2 a režijní náklady zhruba 8,7 milionu korun. „Budoucí úplatné nabytí bylo schváleno už na jaře, nyní už řešíme konkrétní odkup. Na ocenění pozemků byl samozřejmě vypracován znalecký posudek,“ konstatuje Libor Lesák, radní pro oblast investic a majetku.

Stavba domu bude zahájena souběžně se rekonstrukcí železnice mezi Prahou-Ruzyní a Kladnem, resp. úsekem Jeneč–Hostivice. Cestujícím poté poslouží kapacitní budova o šesti podlažích. Na konci loňského roku byla podaná žádost o stavební povolení. Kraj předpokládá, že se stavbou domu by se mohlo začít v roce 2026.

„ Naším dlouhodobým záměrem je dostat co nejvíce lidí z aut do prostředků hromadné dopravy. Této myšlence ale musíme jít naproti a nabídnout kvalitní infrastrukturu. Parkoviště P+R, kde mohou lidé svůj vůz na celý den bezpečně a levně zaparkovat, tento cíl jednoznačně plní. Dům vyroste v těsné blízkosti železniční stanice Hostivice,“ říká Petr Borecký, radní pro oblast veřejné dopravy.

Kraj na celém projektu spolupracuje s městem. „ Kraj, jakožto hlavní investor, se zavázal, že zajistí zpracování předprojektové a projektové přípravy, zadání a provedení staveb, zajistí dohled nad projektovou přípravou, technický dozor, správu, provoz a údržbu, majetkoprávní vypořádání dotčených pozemků atd,“ jmenuje Petr Borecký.

Parkovací dům P+R by měl nabídnout zhruba 480 míst k stání. Náklady na stavbu by měly být zhruba 450 milionů korun.

O autorovi

Discover more from Transport Minutes ®

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

Transport Minutes ®
Přehled ochrany osobních údajů

Tyto webové stránky používají soubory cookies, abychom vám mohli poskytnout co nejlepší uživatelský zážitek. Informace o souborech cookie se ukládají ve vašem prohlížeči a plní funkce, jako je rozpoznání, když se na naše webové stránky vrátíte, a pomáhají našemu týmu pochopit, které části webových stránek považujete za nejzajímavější a nejužitečnější.