Výzkumný projekt zkoumá, zda a jak mohou být posunovací lokomotivy v přístavech Brémy a Hamburk v budoucnu provozovány s vodíkem.
Od čtvrtka se čtyři týdny měří na konvenčně provozované lokomotivě v zámořském přístavu Bremerhaven, jak uvedl mluvčí přístavní společnosti Bremenports. Série měření pak bude pokračovat po dobu čtyř týdnů v přístavu Hamburk. Shromážděné údaje mají poskytnout informace o spotřebě paliva, brzdných procesech nebo zatížení připojených vozů při manévrování.
Výzkumný projekt v hodnotě 1,2 milionu eur, na kterém se podílí hamburská přístavní správa a Univerzita aplikovaných věd v Brémách, je financován Spolkovým ministerstvem dopravy. Cílem je konkrétní plán přestavby lokomotiv na provoz na zelený vodík. Vodíkové vlaky jsou již v pravidelném provozu. Mluvčí Bremenports uvedl, že posunovací lokomotivy budou muset dělat jiné věci, protože tahají vlaky dlouhé až 750 metrů a naložené kontejnery.
Posunovací lokomotivy v zámořském přístavu Bremerhaven jezdí od března na hydrogenované rostlinné oleje. Biopalivo šetří emise CO2 ve srovnání s naftou, ale není klimaticky neutrální jako zelený vodík, uvedl mluvčí. V přístavu Hamburk jezdí posunovací lokomotivy na naftu.
Foto © Bremenports
[…] Continue reading Začíná výzkumný projekt vodíkových lokomotiv v přístavech at Transport Min… […]