Bez jediného slova a upozornění společnost Flixbus v uplynulém čase zrušila mezinárodní i vnitrostátní spoje, aniž by informovala své cestující, ať už sms, nebo na nádraží. Bohužel tak pro řadu cestujících nestalo nemilé překvapení a nutnost měnit způsob další cesty.
Paní Jana, která potřebovala jet z Liberce, jak se svěřila spoléhala na levnější variantu, ač byla věrná Regiojetu. Chtěla dle ní vyzkoušet něco nového. Nakonec toho litovala a ještě víc, když ani po 3 týdnech nemá vrácené peníze, jak říká bylo to hodně velké zklamání, které mě odnaučí jezdit s touto společností, která si neváží zákazníků. Podobně se vyjadřuje postarší pán Rudolf, který chtěl jet za vnukem z Prahy. Místo toho, aby jel do Mnichova, hledal kudy pojede a jak, nebo kde bude, než mu něco pojede. Peníze za vrácení jízdenky nakonec dostal formou vouchru, ač říkal že chce zpátky peníze, pro vnuka, který mu jízdenku kupoval. Ten nakonec naštvaný přijel do Prahy pro svého dědečka. Sám přitom říkal, že jezdil s Flixbusem více, než často, ale po tomto asi přehodnotí názor s kým bude cestovat.
Velké množství lidí a často i nepublikovatelnými slovy na FB profilu společnosti napadá společnost za své jednání, kdy neinformuje o zrušení spoje, nebo nevrácení peněz ani po 2 měsících, případně, jak ještě má dlouho čekat, než se toho dočká co je u Regiojetu zcela běžné a většinou na počkání.
Cestující, kterým FlixBus zruší spojení, přitom musí čekat několik týdnů na vrácení peněz. FlixBus jim automaticky vrací peníze formou voucherů, zákon ale přitom neurčuje přesně, jak mají být vráceny peníze, zda-li poukázkou, nebo penězi a do jaké doby tak má být učiněno.
„Pokud místo toho preferují výplatu částky na účet, požádají o to přes webový formulář spolu se všemi údaji a my vrátíme peníze na účet. Toto však vzhledem k velkému objemu požadavků během posledního půl roku trvá několik týdnů a vždy zákazníky žádáme o trpělivost,“ dodala Čmielová. Zároveň poznamenává, že eviduje množství stížností na vrácení peněz od stále většího počtu cestujících a to nejenom v Česku.
Největší dálkový autobusový dopravce v Česku, společnost RegioJet, má k vracení jiný přístup. Peníze vrací maximálně do pěti pracovních dní. „Peníze se nejprve automaticky vracejí na číselné konto svázané s jízdenkou a z toho si to klient buď může nechat poslat na kartu nebo si je může i použít pro nákup další jízdenky,“ dodal mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj. V případě osobní návštěvy prodejny, pak na místě vracíme peníze, bez zbytečného odkladu.
Nobless Line naopak okamžitě vrací peníze, jakmile je o to požádáno, takto stejně se vyjádřil ČSAD Tišnov. Nevidí jediný důvod, proč držet peníze někoho, kdo s nimi nemohl jet, nebo nechtěl a rozmyslel si to z nějakého důvodu. Dle osloveného bankovního domu ČSOB, pak je možné ještě jinak řešit nevčasné vrácení peněz.
Požádejte Vaší banku o chargeback, stačí popsat důvody žádosti, kdy jste žádali o vrácení peněz a nekomunikují, nebo do 30-ti dní vám nevrátili peníze zpátky na účet. Pokud by toto muselo dělat hodně klientů dané společnosti, dostane se společnost pod tlak karetních asociací, resp. své banky a to ji způsobí nemalé starosti i problémy. Většinou se pak peníze vrátí mnohem rychleji, ale má to nějaké dopady na danou společnost. Naopak v případě uvedení nepravdivých informací, vám za to hrozí problémy se zákony.